28.3.2013

Bylo nám vyčiněno, že už jsme dlouho nenapsali na našich stránkách nic do novinek :-). Aktualizace sice byly,  nicméně levý sloupec jsme opravdu zanedbávali, takže tímto napravujeme... Dnes proběhla aktualizace galerií a očekávaných koťátek, na která se moc těšíme :-). Za zmínku stojí i to, že jsme na konci roku 2012 rozšířili naši kočičí smečku o krásnou kočičku Růženku.

18.07.2011

O víkendu jsme byli s Tess a Heráčkem na výstavě v Ústí. Tess získala 2 x CAC a stala se v den svých prvních narozenin šampionkou. Hero získal 2 x CAGCIB, NOM BIS a BIV, už mu chybí poslední CAGCIB v zahraničí do Granda, na který si počkáme do zimy, až nám zase obroste :-).

06.06.2011

V neděli jsme na výstavě v Příbrami získali první CAC pro naši odchovanou kočičku Gucci (vyhrála v konkurenci s druhou krásnou kočičkou stejného zbarvení), první CAC pro naší Tess a třetí CAGCIB NOM BIS pro Heráčka :-).

02.05.2011

Heráček získal včera v Žilině svůj druhý CAGCIB + NOM BIS :-).

27.04.2011

Dnes se Mirunce narodila koťátka "I", maminka i miminka se mají dobře.

Zdraví

 

Naše kočičky pravidelně testujeme, spolupracujeme s laboratoří Sevaron v Brně, kde pracuje moje dobrá kamarádka Dita Kellnerová...člověk na svém místě (napsala jsem to tak správně paninko :-)? ) Neee, teď beze srandy, Sevaron je pro nás nejlepší diagnostická laboratoř v ČR a bez Dity by to tak zcela jistě nebylo. Všem můžeme jen doporučit.

Koťata jsou po testovaných rodičích na FIV, FeLV, PKD, Giardia intestinalis, Streptococcus canis, Pasteurella multocida a jiné... Snažíme se mít chov zdravý, ale samozřejmě není v našich silách zabránit tomu, aby kotě během svého života onemocnělo, protože stejně jako lidem, se ani kočičkám nemoci nevyhýbají. To neni strašení ale fakt, který by si každý nový majitel měl uvědomit před pořízením jakéhokoliv čtyřnohého kamaráda. Birma sama o sobě není levná kočička, ale náklady spojené s návštěvami veterináře se mohou vyšplhat mnohonásobně výš, než je její pořizovací cena. To samozřejmě platí u jakékoliv kočky, ať s PP či bez, ať z CHS, či stodoly na chalupě. Kočka bude Váš společník na hodně let, popřemýšlejte, jestli jste schopni jí po celý její život dopřát dobrou veterinární péči, kvalitní krmivo...atd.