28.3.2013

Bylo nám vyčiněno, že už jsme dlouho nenapsali na našich stránkách nic do novinek :-). Aktualizace sice byly,  nicméně levý sloupec jsme opravdu zanedbávali, takže tímto napravujeme... Dnes proběhla aktualizace galerií a očekávaných koťátek, na která se moc těšíme :-). Za zmínku stojí i to, že jsme na konci roku 2012 rozšířili naši kočičí smečku o krásnou kočičku Růženku.

18.07.2011

O víkendu jsme byli s Tess a Heráčkem na výstavě v Ústí. Tess získala 2 x CAC a stala se v den svých prvních narozenin šampionkou. Hero získal 2 x CAGCIB, NOM BIS a BIV, už mu chybí poslední CAGCIB v zahraničí do Granda, na který si počkáme do zimy, až nám zase obroste :-).

06.06.2011

V neděli jsme na výstavě v Příbrami získali první CAC pro naši odchovanou kočičku Gucci (vyhrála v konkurenci s druhou krásnou kočičkou stejného zbarvení), první CAC pro naší Tess a třetí CAGCIB NOM BIS pro Heráčka :-).

02.05.2011

Heráček získal včera v Žilině svůj druhý CAGCIB + NOM BIS :-).

27.04.2011

Dnes se Mirunce narodila koťátka "I", maminka i miminka se mají dobře.

Vrh "A" / * 14.07.2008 / French litter

Fiona Lady Hamilton CZMunaj van Ranthambhore NL
Matka: Fiona Lady Hamilton, CZ
Otec: Munaj van Ranthambhore, NL
Narozen: 14.07.2008
Koťátka: 1 kocourek, 5 kočiček
Koťátka už mají své nové domovy

Na naše první koťátka jsme se strašně moc těšili, o to víc, že Fifinka nezabřezla hned napoprvé. Fifinku jsem hlidala od 60. dne, vzala jsem si dovolenou a pořád ji hypnotizovala. Nachystala jsem ji porodničku do koupelny, do které moc nechodíme a je tam vyhřívaná podlaha, Fifi se tam opravdu líbilo...týden v tý porodnici seděla jak slepička a já si naivně myslela, že už to bude. V okamžiku, kdy už jsem ani nedoufala a smířila se s tím, že nemám kočku, ale slona, se Fifi rozhodla že "ano" :-). Byl to její 68. den, kontrolovala jsem ji a Fifi na mě zase koukala z porodničky na "slepičku" jakoby nic. O necelou hodinu později tam kvičela tři koťátka. Byla to asi rychlovka, protože byla všechna mokrá a Fifuš nevěděla které dřív čistit. Tak poučena veškerou literaturou (víc knížek, než jsem si koupila před porodem svých dvou dětí) jsem nastoupila do služby :-). Při tom jsem ještě stíhala volat manželovi aktuální stav obyvatelů našeho domku. Fifinka porodila krásných 5 koťátek, manžel přijel domu, protože to nevydržel a když seděl u novopečené maminky a fotil, volá na mě: "Slávi, ještě se něco děje"! Za chvilku po té přišlo na svět ještě poslední 6.koťátko. Celý porod byl pro mě úplně neuvěřitelný, nádherný zážitek...
Naše první koťátka jsme pojmenovali francouzskými jmény. Ke každému jménu dostalo koťátko i přídavné jméno...Adouci - první hlazení, Appétitif - k sežrání :-), Ansé - ušatý, Adorable - zbožňováníhodná, Avisée - chytrá, Accorte - roztomilá.

 GALERIE  PEDIGREE
Ansé Alain von Freitag


Ansé Alain von Freitag

kocour

SBI a - modrá

žije v Čechách

Adouci Aurelia von Freitag

 
Adouci Aurelia von Freitag

kočka

SBI f - černohnědá želvovinová

žije s Claire v Čechách

Appétitif Audrey von Freitag

 
Appétitif Audrey von Freitag

kočka

SBI g - modrá želvovinová

žije v Čechách

Accorte Antoinette von Freitag

 
       Accorte Antoinette von Freitag       

kočka

SBI f - černohnědá želvovinová

žije v USA

Avisée Aquarelle von Freitag


Avisée Aquarelle von Freitag

kočka

SBI g - modrá želvovinová

žila v Polsku

Adorable Annelie von Freitag

 
Adorable Annelie von Freitag

kočka

SBI g - modrá želvovinová

žije v Čechách

"A" von Freitag