28.3.2013

Bylo nám vyčiněno, že už jsme dlouho nenapsali na našich stránkách nic do novinek :-). Aktualizace sice byly,  nicméně levý sloupec jsme opravdu zanedbávali, takže tímto napravujeme... Dnes proběhla aktualizace galerií a očekávaných koťátek, na která se moc těšíme :-). Za zmínku stojí i to, že jsme na konci roku 2012 rozšířili naši kočičí smečku o krásnou kočičku Růženku.

18.07.2011

O víkendu jsme byli s Tess a Heráčkem na výstavě v Ústí. Tess získala 2 x CAC a stala se v den svých prvních narozenin šampionkou. Hero získal 2 x CAGCIB, NOM BIS a BIV, už mu chybí poslední CAGCIB v zahraničí do Granda, na který si počkáme do zimy, až nám zase obroste :-).

06.06.2011

V neděli jsme na výstavě v Příbrami získali první CAC pro naši odchovanou kočičku Gucci (vyhrála v konkurenci s druhou krásnou kočičkou stejného zbarvení), první CAC pro naší Tess a třetí CAGCIB NOM BIS pro Heráčka :-).

02.05.2011

Heráček získal včera v Žilině svůj druhý CAGCIB + NOM BIS :-).

27.04.2011

Dnes se Mirunce narodila koťátka "I", maminka i miminka se mají dobře.

Vrh "I" / *27.04.2011 / American States litter

Thuetussen's Miranda SEhu's Ethan von Freitag
Matka: Thuetussen's Miranda, S
Otec: Ehu's Ethan von Freitag, CZ
Narozen: 27.04.2011
Koťátka: 1 kocourek, 3 kočičky
Koťátka už mají své nové domovy

Narození koťátek "I" mi připravilo další "úžasný" chovatelský zážitek :-). Porod byl rychlý a bez komplikací, ale místo si Mirunka vybrala opravdu perfektní. Ačkoliv už dva týdny vzorně chodila spát do porodničky, tak na středeční ráno si pro mě připravila překvápko :-).
S mojí sestrou jsme zůstaly doma, že si uděláme volný den a trochu si přispíme, Mirunka s náma v posteli taky spokojeně odfukovala a nic nenasvědčovalo tomu, že bude za chvilku rodit. Zdál se mi divnej sen o tom jak máme pod postelí myši a jak kvičí, v tom mi to došlo a orosená jsem se vzbudila. Ano slyšela jsem koťátko...a k tomu všemu za skříní. Sice jsem ucpala mezeru u zdi, ale Miru se tam prostě nějak propasírovala. Paráda, co teď? Dvě ženský a vestavěná težká skříň. Po prvním nápadu rozřezat záda jsme ji nakonec odtáhly, vůbec nechápu jak se nám to povedlo, zpátky už to nešlo :-). Tímto své úžasné sestřičce děkuju :-))).
Za skříní se narodily první dvě holčičky, v porodničce pak jediný chlapeček a poslední holčička. Mirunka byla stejně jako minule úplně skvělá maminka, koťátka krásně prospívají...mám z nich velikou radost :-).
Svá jména dostala koťátka podle amerických států...Iowa, Indiana, Idaho a Illinois.

 GALERIE  PEDIGREE
Iowa Missouri von Freitag

 
Iowa Missouri von Freitag

kočka

SBI g - modrá želvovinová

žije s Guerlain v Čechách

Indiana Summer von Freitag

 
       
Indiana Summer von Freitag       

kočka

SBI g - modrá želvovinová

zůstává doma

Idaho Cowboy von Freitag

 
   Idaho Cowboy von Freitag    

kocour

SBI a - modrá

žije s Lamborghini na Slovensku

Illinois Beauty von Freitag


Illinois Beauty von Freitag

kočka

SBI g - modrá želvovinová

žije v Čechách